Zadnjih 20 novic - Šport

Šport

Hrvaška s pol moči "odpihnila" Bahrajn
Hrvaški rokometaši so brez najmanjših težav dobili tekmo 4. kroga skupinskega dela letošnjega svetovnega prvenstva. Z 32:20 so odpravili Bahrajn.

Šport

Ronaldo začel zbirati lovorike tudi pri Juventusu
Nogometaši Juventusa so osmič osvojili italijanski superpokal. V Džedi v Savdski Arabiji so premagali Milan z 1:0. Odločil je Cristiano Ronaldo z glavo po uri igre.

Šport

Liga prvakov: Petrol Olimpija - Oostende 60:52 (po treh četrtinah)
Košarkarji Petrola Olimpije v Stožicah končujejo izjemno naporen ritem tekem v prvi polovici januarja. V 11. krogu Lige prvakov se merijo z belgijskimi prvaki, košarkarji Oostendeja.

Šport

Laudo odpustili iz dunajske bolnišnice
Legendo formule ena, avstrijskega dirkača Nikija Laudo, so odpustili iz dunajske bolnišnice, poročajo avstrijski mediji.

Šport

Na derbiju Irak - Iran brez zadetkov
Nogometaši Iraka, ki jih vodi Srečko Katanec, so se v 3. krogu azijskega prvenstva na derbiju z Iranom v Dubaju razšli z 0:0.

Šport

Sedem slovenskih deskarjev na spektaklu na Rogli
Na Rogli bo v soboto tekma svetovnega pokala deskarjev na snegu, merili se bodo v paralelnem veleslalomu, v primerjavi z lani bo tokrat na sporedu le en.

Šport

Sarri nezadovoljen s pristopom Bayerna glede Hudson-Odoija
Športni direktor Bayerna Hasan Salihamidžić je za Bild dejal, da se bavarski velikan zanima za Chelseajevega mladeniča Calluma Hudson-Odoija.

Šport

Kosi po hudem padcu v Bormiu na treningu smuka v Wengnu
Wengen bo konec tedna v znamenju smukaške klasike za 89. pokal Lauberhorn. Alpski smučarji so prvič preizkusili smukaško progo pred sobotnim smukom za svetovni pokal.

Šport

Tavčar: Bal sem se, da je Dončić preveč inteligenten za dekadenco NBA-ja
Sergio Tavčar je legenda športnega novinarstva. Tudi priljubljeni komentator košarkarskih tekem na TV Koper/Capodistria je navdušen nad fenomenom Luke Dončića. Zaradi njega je spet začel gledati Ligo NBA. "Tak genij se rodi enkrat na pol stoletja."

Šport

Bevin z zmago prevzel vodstvo po Avstraliji
Patrick Bevin (CCC Team) je zmagovalec druge etape kolesarske Dirke po Avstraliji, s katero je prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku dirke Tour Down Under.

Šport

V Zakopanah se med elito vračata Tepeš in Domen Prevc
Smučarji skakalci bodo ta konec tedna tekmovali v Zakopanah, kjer so se Slovenci zadnjič veselili posamične zmage.

Šport

Žreb EP-ja: Slovenci v Stožicah proti branilcem naslova Rusom in Fincem
Slovenski odbojkarji bodo na septembrskem evropskem prvenstvu na predtekmovanju v Ljubljani igrali proti branilki naslova Rusiji, Finski, Turčiji, Makedoniji in Belorusiji, je določil žreb v Bruslju.

Novice

Lekcija Luke Dončića: Znamo priznati svojo napako?
Luka Dončić, ki je pred meseci odšel v Ligo NBA, je s svojimi igrami na obeh straneh luže obnorel neverjetno veliko ljudi, hkrati pa nehote odprl številne teme, ki se ne dotikajo zgolj košarke in športa.

Šport

Federer in Nadal brez izgubljenega niza v 3. krog
Tretji nosilec na teniškem turnirju v Melbournu Roger Federer je v treh nizih premagal Daniela Evansa in se prebil v tretji krog turnirja, kjer lovi tretjo zaporedno lovoriko.

Šport

Kralji se z gostovanja pri Minnesoti vračajo s točko
Hokejisti Los Angelesa so se na gostovanju pri Minnesoti dvakrat vrnili iz zaostanka, na koncu pa klonili po kazenskih strelih s 3:2.

Šport

Bojevniki na krilih rekordne četrtine zlahka premagali Denver
V težko pričakovanem obračunu najboljših ekip Zahodne konference Lige NBA je Golden State v gosteh zlahka premagal Denver s 142:111.

Šport

Prepozno prebujenje ACH Volleyja v Franciji
Odbojkarji ACH Volleyja so v tretjem krogu Lige prvakov izgubili na gostovanju pri Chaumontu z 1:3. Po dobljenem tretjem nizu so imeli v četrtem zaključno žogo za izenačenje, a so bili Francozi v končnici bolj zbrani.

Šport

Mladi Salzburžani spet premočni za Jeseničane
Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so v Alpski ligi gostovali pri mladi ekipi Red Bulla iz Salzburga in izgubili s 4:0.

Šport

Gregg Popovich - unikatna zgodba o (dolgotrajnem) uspehu
23 sezon Gregg Popovich že sedi na trenerskem stolčku pri San Antonio Spurs. Takšna doba je v vrhunskem športu zelo redka, mogoča pa je le z izvrstnimi rezultati in izjemnim pečatom, ki ga je karizmatičnemu strokovnjaku na klopi Ostrog uspelo pustiti.

Šport

Primorska z rutinsko zmago na zaključni turnir
Košarkarji Sixta Primorske so tudi na povratni tekmi visoko premagali Krko in se v polfinalu Pokala Spar pridružili Petrolu Olimpiji, Hopsom s Polzele in domžalskemu Heliosu.