Tenis
slice
Pred pol leta nepredstavljivo, zdaj realno - Federer favorit Wimbledona
Pri dekletih ni izrazite favoritinje, 29. junij 2017 ob 07:18 V ponedeljek se začenja 131. Wimbledon. Roger Federer je z zanesljivo zmago v Halleju potrdil, da ima lepe možnosti za rekordni osmi naslov. Andy Murray bra ni prvo mesto na lestvici ATP.
22
Žemlja ostal brez nastopa v Wimbledonu
4
28. junij 2017 ob 20:15 Grega Žemlja je izpadel v drugem krogu kvalifikacij za Wimbledon. Tejmuraz Gabašvili je bil boljši s 7:5 in 6:3. Tamara Zidanšek in Dalila Jakupović sta izpadli v uvodnem krogu.
Uspešen uvod Đokovića v Eastbournu
12
28. junij 2017 ob 13:49 Zaključne priprave za Wimbledon nekdanja številka ena svetovnega tenisa Novak Đoković v nasprotju s prejšnjimi leti opravlja v Eastbournu, kjer je v 1. krogu premagal Vaseka Pospisila.
Hercogova čez prvo oviro v Wimbledonu
9
27. junij 2017 ob 17:45 Slovenska teniška igralka Polona Hercog je uspešno prestala prvi preizkus v Wimbledonu. S 7:6 (7) in 6:3 je bila boljša od Američanke Taylor Townsend.
Serena odgovorila McEnroeju: Prosim za spoštovanje
37
27. junij 2017 ob 12:57 Serena Williams, 23-kratna zmagovalka turnirjev za grand slam, je odgovorila Johnu McEnroeju, ki je dejal, da bi bila 35-letnica v moški konkurenci uvrščena okrog 700. mesta.
Pred 30 leti kraljevali mladi tenisači, danes so na vrhu veterani V nedeljo sta Roger Federer in Feliciano Lopez dobila največja pripravljalna turnirja za Wimbledon. Oba bosta kmalu dopolnila 36 let.
23
Žemlja uspešno začel kvalifikacije za Wimbledon Grega Žemlja je v 1. krogu kvalifikacij za Wimbledon premagal Belorusa Iljo Ivaško s 7:6, 3:6 in 6:4. Blaž Kavčič je izpadel po predaji v drugem nizu.
22
Federer s sanjsko predstavo napovedal naskok na Wimbledon Le 53 minut je v finalu potreboval Roger Federer za deveto turnirsko zmago v Halleju, s čimer je švicarski maestro potrdil vlogo prvega favorita na prihajajočem turnirju v Wimbledonu.
45
Letos v Portorožu morda vsi najboljši Slovenci Portorož bo peto leto zapored v začetku avgusta gostil teniški turnir serije challenger, ki bo letos potekal pod nazivom ATP Slovenia Open.
9
Federer enajstič v finalu Halleja Švicar Roger Federer se je uvrstil v finale teniškega turnirja v Halleju, potem ko je s 6:4 in 7:6 ugnal Rusa Karena Hačanova. 35-letni Švicar bo tako v Halleju lovil že deveto lovoriko.
25
Federer prek dveh Nemcev do polfinala Halleja Roger Federer je prvi polfinalist ATP-turnirja v Halleju v Nemčiji. V četrtfinalu je bil z 2:0 v nizih (6:3, 6:4) boljši od lanskega zmagovalca Floriana Mayerja.
7
Ker v kratkem ne more vrniti denarja banki, Becker v bankrot Nekdanji teniški as Boris Becker je uradno bankrotiral. Zahtevo po bankrotu je vložila zasebna banka Arbuthnot Latham & Co, saj jim Becker ni poravnal posojila vse od leta 2015.
26
Nosilci Wimbledona: Murray, Đoković, Nadal in bržkone Federer Poraz Stana Wawrinke v 1. krogu turnirja v Queensu pomeni, da bo Novak Đoković v Wimbledonu drugi nosilec in da se velika četverica ne more pomeriti med seboj pred polfinalom. Ob še enem pogoju.
19
Neverjetno, že v prvem krogu pogoreli prvi trije nosilci Na teniškem turnirju Queen's Club v Londonu so v prvem krogu izpadli prvi trije nosilci. Andyja Murrayja je z izjemno predstavo izločil srečni poraženec kvalifikacij Jordan Thompson.
19
Müller pri 34 letih dobil še drugi turnir letos Gilles Müller je v obračunu veteranov v Hertogenboschu dobil šele drugi turnir ATP v karieri, potem ko je s 7:6 (5) in 7:6 (4) premagal Hrvata Iva Karlovića.
7

Citat za prebrat
link
Žiga Lipušček
3
28. junij 2017 ob 18:52 To številko je nosil moj zelo dober prijatelj, ki je bil na žalost udeležen v tisti hudi prometni nesreči in ga danes ni več. V spomin nanj bom sedaj nosil to številko.