Rokomet
slice
Nepričakovan razplet v Ligi prvakov - Nantes šokiral PSG, Kavtičnikov Montpellier pa Vardar
Zaključni turnir četverice v Kölnu, 26. maj 2018 ob 19:55 V rokometni Ligi prvakov so vsi pričakovali finale PSG - Vardar, a na koncu sta favorita ostala praznih rok, na zaključnem turnirju četverice se bosta pomerila le za tretje mesto.
17
7
25. maj 2018 ob 21:35 Rokometaši Celja ostajajo absolutni gospodarji domačega prizorišča – po pokalni lovoriki se veselijo še naslova državnih prvakov.
Namesto Mlakarja priložnost dobil Matic Grošelj
24. maj 2018 ob 16:15 Selektor moške rokometne reprezentance Veselin Vujović je zaradi odpovedi Žige Mlakarja v ekipo za sredozemske igre vpoklical mladega rokometaša Celja Pivovarne Laško Matica Grošlja.
Rokometaši v boj za svetovno prvenstvo v najmočnejši postavi
17
23. maj 2018 ob 14:49 Slovenski rokometni selektor Veselin Vujović je objavil seznam igralcev, na katere računa na junijskih kvalifikacijskih tekmah za svetovno prvenstvo proti Madžarski.
Po razburljivi končnici Gorenje ugnalo Ribnico
5
20. maj 2018 ob 09:18 Rokometaši Gorenja so v predzadnjem krogu državnega prvenstva v Ligi za prvaka premagali Riko Ribnico z 21:19.
Krimovke do 23. naslova brez poraza Rokometašice Krima Mercatorja so še 23. v zgodovini osvojile naslov državnih prvakinj. Na zadnji tekmi sezone so s 37:22 gladko odpravile ekipo Z'dežele.
4
Györ po podaljšku do ubranitve evropskega naslova Rokometašice Györa so kot prve ubranile naslov evropskih prvakinj. V finalu sklepnega turnirja Lige prvakinj v Budimpešti so po podaljšku premagale Vardar s 27:26 (20:20, 9:9).
9
Šerbec ni več trener Slovenj Gradca Nekdanji slovenski rokometni as Uroš Šerbec je zapustil rokometni klub iz Slovenj Gradca. Kdo bo njegov naslednik, še ni znano. Šerbec je odstopil z mesta trenerja po koncu sezone v 1. B DRL.
3
Celjani po zmagi nad Ribnico osvojili 22. zvezdico Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 8. krogu končnice državnega prvenstva z 29:21 premagali Riko Ribnico in postali novi (stari) prvaki. To je skupaj 22. naslov za Celjane, peti zaporedni.
5
Za rokometno krono Györ in Vardar Rokometašice Györa in Vardarja so finalistke zaključnega turnirja Lige prvakinj, ki ga gosti Budimpešta. Prve so s 26:20 premagale Bukarešto, druge pa s 25:19 Rostov Don.
Grosova in Stankova med rokometno smetano Slovenska rokometašica Ana Gros, ki igra za Metz, je bila uvrščena v idealno sedmerko Lige prvakinj, medtem ko je bila Tjaša Stanko (Krim Mercator) razglašena za najboljšo mlado igralko.
3
Miklavčič se vrača v osje gnezdo Rokometaše Gorenja bo v prihodnji sezoni okrepil še tretji igralec, ki je v preteklosti že nosil velenjski dres.
5
Video: Celjani na pragu 22. rokometne zvezdice Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v Velenju dobili preloženo tekmo 5. kroga 1. NLB Lige proti Gorenju (24:27) in podaljšali niz neporaženosti proti največjemu tekmecu.
6
Velenjčani bodo (spet) poskusili prekiniti celjski urok Sreda prinaša tretji veliki slovenski rokometni derbi v letošnji sezoni. Gorenje v Rdeči dvorani gosti Celje Pivovarno Laško. Velenjčani Celjanov niso premagali že od 4. decembra 2013.
7
Makuc rešil Celjane pred porazom v Kopru Rokometaši Kopra 2013 in Celja Pivovarne Laško so se v derbiju 7. kroga končnice državnega prvenstva razšli z remijem (27:27).
15

Izbor
Citat za prebrat
link
Cristiano Ronaldo
3
27. maj 2018 ob 18:49 Spregovoril sem ob neprimernem trenutku, toda nekaj se bo vseeno moralo zgoditi. Res nisem izbral pravega časa, a bil sem vsaj iskren.