Preostali športi
slice
Evropski rekord Peatyja, triler na 50 delfin
13. mesto Fainove, Pintarjeva in Vovkova 14., 16. december 2017 ob 15:36 Slovenski plavalci so sklenili sobotne nastope na evropskem prvenstvu v Köbenhavnu.
2
"Princesa" že v prvi rundi začela tolči po Madžarki
18
16. december 2017 ob 09:01 Slovenska poklicna boksarka Ema Kozin je v Banja Luki v okviru tekmovanja Spartan Fight Night osvojila naslov ameriške verzije Wiba, hkrati pa ubranila tudi naslov svetovne prvakinje po verziji WBF.
Kerč 13., Stevens 14., Vozlova pa 16. na 100 m prsno
15. december 2017 ob 21:33 Slovenski plavalci Aljaž Kerč, Peter John Stevens in Tjaša Vozel so na EP-ju v kratkih bazenih v Københavnu osvojili 13., 14. in 16. mesto na 100 m prsno.
Kralj prevzel vodenje Gimnastične zveze Slovenije
14. december 2017 ob 20:18 Gimnastična zveza Slovenije je na volilni skupščini dobila novega predsednika, to je postal Damjan Kralj, sicer direktor za trženje in marketing pri družbi BTC in član njene uprave.
Odrova šesta, Fainova pa osma na 800 m prosto
5
14. december 2017 ob 19:36 Tjaša Oder je na evropskem prvenstvu v kratkih bazenih v Köbenhavnu v najdaljši ženski disciplini na 800 m prosto osvojila šesto mesto, Katja Fain pa je zasedla osmo mesto.
Stevens ostal brez medalje: šesti na 50 m prsno Slovenski plavalec Peter John Stevens je na evropskem prvenstvu v kratkih bazenih v Københavnu s časom 26,11 osvojil šesto mesto na 50 m prsno.
25
Konjeništvo: Iza Vele zmagovalka Evropskega pokala mladih Slovenka Iza Vele, članica KK Velebiro, je v Salzburgu v Avstriji dosegla odmevno zmago v skupni razvrstitvi Evropskega pokala v preskakovanju ovir za mlade jahače do 25 let.
1
Vrnitev Furyja, ki je že izzval svetovnega prvaka Joshuo Britanski boksar Tyson Fury, nekdanji svetovni prvak težke kategorije, bo spet lahko tekmoval.
4
Ruskega bojkota olimpijskih iger ne bo Ruski olimpijski komite se je odločil, da bo podprl pot ruskih športnikov na zimske olimpijske igre v Pjongčang.
25
Stevens napoveduje napad na zlato medaljo V sredo se bo v Köbenhavnu začelo 19. evropsko prvenstvo v plavanju v 25-metrskih bazenih. Slovenski plavalci bodo imeli že uvodni dan priložnost za 100. medaljo na velikih tekmovanjih.
2
Športniki leta Goran Dragić, Ilka Štuhec in košarkarji Košarkar Goran Dragić, alpska smučarka Ilka Štuhec in košarkarska reprezentanca Slovenije so najboljši športniki leta 2017 po izboru Društva športnih novinarjev Slovenije (DŠNS).
240
Sivolasi O'Sullivan ima še dovolj motiva: izenačil je dva rekorda Ronnie O'Sullivan je v finalu OP Velike Britanije premagal Shauna Murphyja z 10:5 in se tako veselil šeste zmage na tem turnirju, s čimer je izenačil rekord Steva Davisa.
11
Philadelphia z zmago v končnico, a plačala je visok davek Nogometaši Philadelphie so v izjemno dramatični tekmi 14. tedna Lige NFL v gosteh premagali LA Ramse s 43:35 in si prvič po letu 2013 zagotovili divizijsko krono.
13
V torek že 50. razglasitev športnikov leta Društvo športnih novinarjev Slovenije bo v torek ob 20.00 v Cankarjevem domu razglasilo športnike leta v Sloveniji. Prireditev bo potekala že petdesetič po vrsti.
40
Plavalci nočejo prekiniti 20-letne tradicije Slovenska plavalna reprezentanca v ponedeljek potuje na Dansko, kjer 11-člansko odpravo pod taktirko selektorja Gorazda Podržavnika čaka evropsko prvenstvo v 25-metrskem bazenu.
6

Citat za prebrat
link
Anže Kopitar
19
16. december 2017 ob 09:08 Škoda. Mogoče je malce lažje sprejeti to odločitev, ker smo že bili v Sočiju, ampak vseeno. Olimpijske igre so olimpijske igrem, tako da škoda, da ne bom mogel iti.