Preostali športi
slice
Kobilica četrti na EP v Estoniji
Sredi septembra ga čaka SP v Avstriji, 19. julij 2018 ob 13:54 Slovenski paratriatlonec Alen Kobilica je na evropskem prvenstvu v Tartuju v Estoniji zasedel četrto mesto. Za bronasto medaljo je zaostal 16 sekund.
2
Pacquiao pri 39 letih s KO proti Matthyssu do naslova prvaka
2
15. julij 2018 ob 12:16 Filipinska boksarska legenda Manny Pacquiao je na dvoboju za naslov svetovnega prvaka v velterski kategoriji po verziji WBA pri 39 letih ustavil svetovnega prvaka, Argentinca Lucasa Matthyssa.
Garnbretova druga, Škofic četrti
3
14. julij 2018 ob 08:27 Janja Garnbret je tekmi svetovnega pokala v športnem plezanju v Chamonixu osvojila drugo mesto. Pred njo se je v težavnostnem plezanju uvrstila le Avstrijka Jessica Pil.
11. zmaga Kauzerja v svetovnem pokalu
4
8. julij 2018 ob 13:49 Kajakaš Peter Kauzer, aktualni evropski prvak, je zmagal na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Augsburgu.
Garnbretova z zmago začela branjenje naslova v težavnosti
9
8. julij 2018 ob 10:29 Janja Garnbret je v Villarsu v Švici obrambo skupne zmage v svetovnem pokalu v težavnostnem plezanju začela na najboljši način s prepričljivo zmago na uvodni tekmi.
Božič in Terčeljeva na stopničkah v Augsburgu Slovenski divjevodaši slavijo nov uspeh. Slovenski kanuist Luka Božič je osvojil tretje mesto na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Augsburgu.
3
Kauzer spet na dobri poti – v Krakovu do drugega mesta Evropski prvak Peter Kauzer je po slabem nastopu na uvodni tekmi svetovnega pokala na Slovaškem pokazal veliko boljšo predstavo na Poljskem. V Krakovu si je priveslal drugo mesto.
1
Turk najboljši tudi na reliju v Železnikih Rok Turk in njegova sovoznica Blanka Kacin (Peugeot 208 R5) sta v soboto zmagala na reliju za državno prvenstvo v Železnikih. Po polovici sezone imata stoodstotni izkupiček.
Slovenija na sredozemskih igrah osvojila 36 medalj Slovenski športniki so uspešno sklenili nastope na sredozemskih igrah v Tarragoni. Za konec so osvojili šest novih medalj. Skupno je Slovenija osvojila 36 medalj, od tega so bile štiri zlate.
5
Savšek peti na drugi tekmi svetovnega pokala v Krakovu Edini sobotni slovenski finalist tekme svetovnega pokala slalomistov na divjih vodah Benjamin Savšek je v Krakovu med kanuisti zasedel peto mesto.
1
Sredozemske igre po slovenskih notah – že 30 medalj Slovenija je na sredozemskih igrah v Tarragoni povečala zbirko medalj, zdaj jih imajo 30. Za zlato je na sedmi dan poskrbel balinar Aleš Borčnik, srebrn je bil atlet Kristjan Čeh, bronasti medalji ...
7
Jorgić najuspešnejši dan Slovenije v Tarragoni kronal z zlatom Šesti tekmovalni dan so bili Slovenci spet uspešni, saj so zbirko medalj povečali z drugim zlatom in tremi broni.
Pomlajeni Silverhawksi tudi letos v končnici Najboljša slovenska ekipa v ameriškem nogometu Ljubljana Silverhawks se je z zmago nad Steelsharks Traun že tretje leto zapored uvrstila v končnico 1. avstrijske lige.
2
Tri bronaste medalje za slovenske judoiste v Tarragoni Slovenski športniki so peti dan sredozemskih iger v Tarragoni osvojili tri bronaste medalje. Vse so priborili judoisti – David Štarkel, Maruša Štangar in Andraž Jereb.
1
Štiri medalje za slovenske telovadce v Tarragoni Slovenski športniki so na sredozemskih igrah v Tarragoni v torek osvojili tri medalje. Zanje so poskrbeli telovadci.