Motošporti
slice
Žagar v Pragi obtičal pred polfinalom
Jubilejna 90. preizkušnja za VN za najboljšega slovenskega spidvejista, 26. maj 2018 ob 22:48 Matej Žagar ni imel ravno najboljšega dne v Pragi na VN-ju Češke. Skupno je zbral sedem točk, kar ni zadoščalo za uvrstitev v boj za najvišja mesta.
Turk za več kot minuto ugnal tekmece v Velenju
26. maj 2018 ob 21:30 Rok Turk (peugeot 208 R5 T16) je zanesljivo dobil drugi reli za državno prvenstvo, bil je najhitrejši na kar desetih od skupno dvanajstih hitrostnih preizkušnjah.
Izid sezone za Tima Gajserja - V Nemčiji dvakrat drugi
12
20. maj 2018 ob 18:01 Najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki v Nemčiji dosegel uspeh sezone, saj je osvojil drugo mesto.
Neuville z zmago na vrh lestvice
2
20. maj 2018 ob 18:25 Belgijec Thierry Neuville je dobil reli po Portugalski, s čimer je tudi prevzel vodstvo v skupnem seštevku za svetovno prvenstvo.
Marquez tretjič zapored, Rossi na zmagovalnem odru
9
20. maj 2018 ob 14:57 Marc Marquez je zmagovalec dirke motociklistov za VN Francije, kar je njegova 38. zmaga v svetovnem prvenstvu razreda MotoGP.
Tim Gajser tretji v kvalifikacijah Teutschenthala Slovenski motokrosist Tim Gajser (MXGP) si je v kvalifikacijah za dirko svetovnega prvenstva v Teutschenthalu v Nemčiji privozil tretje mesto.
2
S prvega mesta bo štartal Zarco Francoz Johann Zarco je razveselil navijače v Le Mansu, kjer je bil najhitrejši v kvalifikacijah elitnega razreda MotoGP.
3
Gajser v Latviji končal na petem mestu Tim Gajser je z devetim in četrtim mestom dirko svetovnega prvenstva motokrosistov razreda MXGP za VN Latvije sklenil na petem mestu.
9
Žagar za uvod v sezono sedmi Matej Žagar je na prvi dirki letošnje serije Speedway Grand Prix v Varšavi zasedel sedmo mesto. Zmagal je Britanec Tai Woffinden pred Poljakom Maciejem Janowskim in Švedom Fredrikom Lindgrenom.
Marquez razveselil domače navijače, Rossi obkrožil Zemljo Marc Marquez je slavil na motociklistični Veliki nagradi Španije v Jerezu in z drugo zaporedno zmago prevzel vodstvo v skupnem seštevku elitnega razreda MotoGP. Na oder za zmagovalce sta se povzpela ...
28
Gajser kljub padcu z naskokom najboljši na domačih tleh Najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser je v Škednju pri Slovenskih Konjicah proslavil še eno zmago na domačih tleh, bil je najboljši na tretji tekmi državnega prvenstva v motokrosu.
2
Ne Marquez ali Dovizioso, pač pa Crutchlow Britanec Cal Crutchlow (Honda) je bil najhitrejši v kvalifikacijah motociklistov razreda MotoGP pred nedeljsko dirko za VN Španije v Jerezu.
4
Tim Gajser peti na obali Črnega morja Slovenski motokrosist Tim Gajser je na šesti dirki sezone svetovnega prvenstva v razredu MXGP, ki jo je gostil Orljonok v Rusiji, osvojil skupno peto mesto.
4
Tänak neulovljiv na reliju po Argentini Estonski dirkač relija Ott Tänak je zmagovalec dirke za svetovno prvenstvo po Argentini.
1
Marquez kljub kazni do zanesljive zmage v Austinu Svetovni prvak v razredu MotoGP Marc Marquez je kljub kazni, ki so mu jo dodelili zaradi oviranja Mavericka Vinalesa v kvalifikacijah, zanesljivo slavil na VN-ju ZDA v Austinu.
18

Izbor
Citat za prebrat
link
Cristiano Ronaldo
6
27. maj 2018 ob 18:49 Spregovoril sem ob neprimernem trenutku, toda nekaj se bo vseeno moralo zgoditi. Res nisem izbral pravega časa, a bil sem vsaj iskren.