Kolesarstvo
slice
Mohorič po 4. mestu: Še bodo priložnosti za zmago
Froome malce povečal prednost v skupnem seštevku, 23. avgust 2017 ob 18:37 Kazahstanec Aleksej Lucenko je zmagovalec 5. etape Dirke po Španiji, na kateri je največji uspeh na tritedenskih dirkah dosegel Matej Mohorič, saj je v cilj gorske etape prišel četrti.
3
Trentin najhitrejši v ciljnem sprintu; Froome še naprej vodi
20
22. avgust 2017 ob 18:35 Italijani se že drugi dan zapored veselijo etapne zmage na 72. Dirki po Španiji. Po Vincenzu Nibaliju, ki je zmagal včeraj, je današnjo četrto etapo osvojil Matteo Trentin.
Froome za napadalno vožnjo nagrajen z rdečo majico
26
21. avgust 2017 ob 17:42 Vincenzo Nibali je zmagovalec 3. etape Dirke po Španiji, ki je že razvnela strasti in dala nekaj odgovorov na vprašanje, kdo lahko računa na končno zmago in kdo ne.
Lampaert silovito pospešil in presenetil šprinterje
6
20. avgust 2017 ob 18:13 Yves Lampaert je dobil drugo etapo Dirke po Španiji. Belgijec je ušel kilometer pred ciljem in glavnini z vsemi šprinterji ga ni uspelo ujeti. Za nagrado je oblekel še rdečo majico.
Kump osmi v Hamburgu - šprint dobil Viviani
1
20. avgust 2017 ob 20:00 Kolesar ekipe Sky Elia Viviani je v ciljnem šprintu dobil dirko za VN Hamburga, ki šteje za WorldTour. Najboljši Slovenec je bil Marko Kump na osmem mestu.
BMC najhitrejši na ekipnem kronometru - Dennis v rdeči majici V Nimesu se je z ekipnim kronometrom začela 72. Dirka po Španiji. Najhitrejši so bili kolesarji ameriške ekipe BMC Racing. Rdečo majico vodilnega je oblekel Rohan Dennis.
10
Contador se je za slovo odločil po deveti etapi Toura Ni lepše dirke za slovo, kot je Vuelta, pravi Alberto Contador, ki bo 10. septembra zanesljivo končal kariero. Tudi, če bi spet zmagal na Dirki po Španiji.
19
Mezgec dobil enodnevno dirko na Nizozemskem Luka Mezgec je zmagal na enodnevni dirki evropske serije na Nizozemskem.
Jan Polanc tudi na Vuelti meri na etapno zmago Jan Polanc je prepričan, da bo imel na letošnji Dirki po Španiji dovolj priložnosti za kakšen beg in za ponovitev uspeha z letošnjega Gira, čeprav bo imela ekipa UAE Emirates dva kapetana, za katera ...
4
Samuel Sanchez šokiran, ko je izvedel za pozitiven dopinški test Španski kolesar Samuel Sanchez je bil pozitiven na dopinškem testu, nekdanji olimpijski zmagovalec pa je šokiran in pravi, zakaj bi ob koncu kariere jemal doping.
12
Na Vuelti kar devet ciljev na vzponu V soboto se bo v Nimesu v Franciji začela 72. kolesarska Dirka po Španiji, zadnja od treh tritedenskih dirk.
9
Kittel postal Špilakov moštveni kolega Marcel Kittel, v zadnjih letih eden najboljših kolesarskih šprinterjev, po dveh letih zapušča ekipo Quick-Step Floors in se seli v Katjušo-Alpecin, za katero kolesari Slovenec Simon Špilak.
12
Landa ne bo več pomočnik Frooma - seli se v Movistar Mikel Landa je bil na letošnji Dirki po Franciji na nekaterih gorskih etapah precej močnejši od Chrisa Frooma. Španec je bil glavni pomočnik Britanca, ki je osvojil četrto zmago na Touru.
14
Umrl nekdanji olimpijski zmagovalec Wooldridge Avstralski športni svet je pretresla vest o smrti Stephena Wooldridga, nekdanjega olimpijskega in svetovnega prvaka v kolesarstvu na stezi, ki je umrl v torek, star komaj 39 let.
18
Kolumbijec Uran še tri leta pri Cannondalu Rigoberto Uran, ki je na letošnjem Touru zasedel odlično drugo mesto, bo ostal v ekipi Cannondale še tri leta.
1

Citat za prebrat
link
Matjaž Kek
20
23. avgust 2017 ob 11:56 Zdaj nas čaka evropska liga, v kateri pa bomo s takim igralskim kadrom težko igrali. Manjka nam igralec, dva, da bi bili konkurenčni.