Hokej
slice
Kralji se z gostovanja pri Minnesoti vračajo s točko
Thornton zadel na svoji tisoči tekmi, 16. januar 2019 ob 07:08 Hokejisti Los Angelesa so se na gostovanju pri Minnesoti dvakrat vrnili iz zaostanka, na koncu pa klonili po kazenskih strelih s 3:2.
3
Mladi Salzburžani spet premočni za Jeseničane
25
15. januar 2019 ob 21:39 Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so v Alpski ligi gostovali pri mladi ekipi Red Bulla iz Salzburga in izgubili s 4:0.
Jan računa, da bo na Bledu testiral kandidate za svetovno prvenstvo
3
14. januar 2019 ob 18:51 Slovenska reprezentanca se bo po novembrskem turnirju v Minsku v začetku februarja znova zbrala v tradicionalni domači pripravljalni bazi na Bledu, kjer bo od 7. do 9. februarja gostila mednarodni turnir iz niza Euro Ice Hockey Challenge.
Dva gola Kopitarja ob zmagi nad Pittsburghom
10
13. januar 2019 ob 09:01 Anže Kopitar je ob zmagi Los Angelesa nad Pittsburghom s 5:2 v Ligi NHL dosegel dva zadetka. V 37. minuti je z igralcem manj zadel za vodstvo s 3:1, v zadnji minuti pa postavil končni izid v prazno mrežo.
Točka Olimpije v večeru kakovostnega hokeja
45
12. januar 2019 ob 20:34 Hokejisti SŽ-ja Olimpije so imeli v Alpski ligi lepo priložnost, da premagajo vodilni Pustertal, a so zapravili vodstvo 2:0 in po kazenskih strelih izgubili z 2:3. Konec je sijajnega niza, ko niso izgubili kar enajstkrat zapored.
Kralji izgubili derbi dna NHL-a s Senatorji in so spet zadnji V obračunu najslabših moštev Vzhoda in Zahoda je bil Los Angeles takšen, kot smo ga vajeni v letošnji sezoni: brezvoljen, počasen in neučinkovit. Ottawa je Kingse premagal s 4:1, moštvo Anžeta Kopitarja pa je zdrsnilo spet na zadnje, 31., mesto Lige NHL.
13
Zmajem pred sobotnim obračunom vodilnih stekel še "power play" Hokejisti Olimpije so se z enajsto zaporedno zmago v Alpski ligi prebili na drugo mesto. V Tivoliju so premagali Fasso s 7:3. V soboto bodo gostili Pustertal v obračunu vodilnih ekip lige.
20
Jesenice okrepil hokejist, ki za ekipo "na ledu pušča srce" Miha Pesjak je nova okrepitev hokejskega kluba Jesenice in se bo ekipi pridružil na četrtkovem treningu, so sporočili iz jeseniškega kluba.
20
Tampa spet na zmagovalnih tirnicah Najboljša ekipa Lige NHL Tampa Bay je zlahka premagala Columbus s 4:0. Dva gola in podajo je dosegel Brayden Point.
301. gol Kopitarja premalo za Kralje v San Joseju V kalifornijskem hokejskem obračunu je Anže Kopitar poskrbel za izenačenje Los Angelesa, a je bil na koncu San Jose pričakovano premočan s 3:1, s čimer so Kingsi znova zdrsnili na zadnje mesto Zahodne konference NHL-a.
3
Nov poraz železarjev, trener Rodman izključen v zadnji minuti Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v Alpski ligi doživeli drugi poraz v letu, skupno desetega v sezoni. Na domačem ledu so morali priznati premoč mladi ekipi Salzburga, ki je zmagala s 4:3.
36
Anže Kopitar zabil 300. gol v Ligi NHL Hokejisti Los Angelesa so pred svojimi gledalci premagali Edmonton s 4:0. Zadnji gol na tekmi je dosegel Anže Kopitar in se veselil 300. zadetka v Ligi NHL.
8
Zajc odločil podaljšek v Tivoliju - deseta zaporedna zmaga zmajev Hokejisti SŽ Olimpije niso našli prave igre proti mladi ekipi Salzburga. Po dveh tretjinah so zaostajali z 1:3, nato pa izsilili podaljšek, ki ga je odločil Miha Zajc v 62. minuti (4:3). Zmaji so se veselili desete zaporedne zmage v Alpski ligi.
29
Pittsburgh zmagal že osmič zapored Hokejisti Pittsburgha nadaljujejo zmagoviti niz v Ligi NHL. V noči na soboto so brez večjih težav s 4:0 odpravili Winnipeg.
3
Tampa hitro pokazala, kdo je gospodar Lige NHL V Los Angelesu je gostovala najboljša ekipa v Ligi NHL Tampa in prepričljivo slavila s 6:2. Junak je bil Nikita Kučerov, ki je prispeval gol in tri podaje.
3

Izbor
Citat za prebrat
link
Katie Boulter
14. januar 2019 ob 16:27 Popolnoma sem pozabila na novo pravilo v podaljšani igri odločilnega niza. Na srečo sem vseeno zmagala. Lahko si kar predstavljate, kako bi se počutila, če mi ne bi uspelo. Bila bi na tleh.